Msn Kişi Listesi Sorunu

Msn Kişi Listesi Sorunu

Son birkaç gündür msndeki kişi listelerinde oluşan problemler ile ilgili sorular almaktayız.

-Bu sorulardan birincisi messenger live plus gibi ek parti program kullanan arkadaşlarımızdan gelmekteydi. Yaşadıkları sorun ise özellikle son bir aydır ekledikleri kişilerin listelerinde olmalarına rağmen kişi listesi temizleyicisi (aslında gereksiz bir bölümdür ama insan merakı işte giden gitsin kalan kalsın değil mi?) kısmında listeye ekli olamadıkları şeklinde (hayır olarak) gözükmeleriydi ki bu eklenen kişiler gizlilik kısmında da silinebilir olarak gözükmekteydi. Arkadaşlarımızdan gelen ana soru: “Peki listesinde gözükmediğimiz halde bu kişilerle nasıl konuşabilmekteyiz?” şeklindeydi.

UYARI ve CEVAP: Bu sorunun kaynağı Windows’un server sisteminden kaynaklanmakta. Özellikle yeni sürüm Windows live Messenger kullanan arkadaşlarımızın başına sıklıkla gelmeye başladı. Messenger plus ile alakalı bir sorunda değildir. Kişi listenizin ve maillerinizin barındırıldığı alanlar (serverlar) ile alakalı bir sorundur. Sorun ile alakalı olarak Microsoft’a  birçok mail yollandı. Çözümünü beklemekten başka şansınız şu anda bulunmamaktadır. İşe yarar bir çözüm oluştuğunda sitemizden sizlere en kısa duyurulacaktır. Kişi listesi kısmını sıklıkla kullanan arkadaşlarımız bir süreliğine o kısmı dikkate alıp işlem yapmasalar iyi olur. Çünkü liste yüzünden yanlış bilgi alma ihtimalleri yüksektir.(Yanlış karar alıp arkadaşlarınızı silebilirsiniz.)

BU SORUN İLE İLGİLİ UFAK BİR RESİMLİ ANLATIM YAPTIK:

1

02

22

-Bize ulaşan ikinci soru ise; “Live Messenger’i açınca kişi listem gözükmüyor” ya da “msn açıkken listemde kimse gözükmüyor, bir anda kayboluyor” şeklindeydi.

CEVAP: Windows Live Messenger’ın yeni sürümü ile ortaya çıkan bu sorunun nedeni birden fazla PC (Bilgisayar) de aynı anda hesabınızı kullanabilmenizin sağlanmasıdır. Çözümü ise Araçlar-Seçenekler-Güvenlik kısmında yer alan Bu paylaşılan bir bilgisayardır. Kişi listemi veya yenilikler bilgilerini bu bilgisayara kaydetme seçeneğinin işaretsiz halde olmasıdır. Tercihinize göre o seçeneği işaretleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

semihkaraman

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız